Сейчас: 21.10.2017, 07:37

Поиск:
Ответить на тему  [ 1 сообщение ] 
Автор Сообщение Совфарфор
 Светлана Голембовская
Сообщениеvillar » 30.12.2010, 19:00 
Не в сети
Модератор
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 23.10.2010, 18:19
Сообщения: 1490
Страна: Украина
Город: Харьков
Поблагодарили: 94 раз.

21.JPG
Світлана Голембовська

Світлана Голембовська належить до плеяди провідних митців київської школи художнього скла.

У залах Музею українського народного декоративного мистецтва відкривається виставка творів видатної художниці до 80-річчя від дня народження. Народилася С. В. Голембовська (Болзан) у 1927 році у місті Одеса. Шанобливе ставлення до мистецтва, якому віддано понад п’ятдесят років, перейшло до неї спадково.

Батько мисткині був живописцем, дід працював на килимовій фабриці. Професійну освіту здобула в Одеському художньому училищі ім. М.Грекова як художник-кераміст. Її вчителями та наставниками були відомі художники Михайло Жук та Сусанна Сарапова.

Навчання в училищі допомогло С. Голембовській оволодіти специфікою матеріалу та секретами технології виробництва. Дипломною роботою майбутньої художниці була порцелянова статуетка “Зіркогляд”, яка представлена вперше на виставці в музеї..


22.JPG

23.JPG

У 1951 році С.Голембовська починає працювати на Київському експериментальному кераміко-художньому заводі. З молодечим завзяттям і наполегливістю художниця створює порцелянову скульптуру малих форм, таку як “Дівчинка з цуценям”, “Снігова баба”, “Дівчинка з м’ячем” , “Маленька мама”, “Нове плаття”, “Діти з голубами”, “Хазяєчка” та ряд інших. Цікавим є той факт, що прообразом дівчат були доньки художниці.


24.JPG

25.JPG

26.JPG

З 1964 року С. Голембовська працює на Київському заводі художнього скла, одному з найбільших скляних підприємств України. На той час на заводі випускались переважно вироби побутового призначення. Різноманітні за формами та кольором набори для напоїв, десерту, квасу, вази для квітів, печива, фруктів вирізняються функціональністю, точністю пропорцій, мінімальною кількістю деталей. Але найбільшу цінність складають авторські вироби, які виготовлялись в обмеженій кількості, часом в одному-двох примірниках до ювілейних дат і виставок. Саме такі твори представлені в експозиції виставки.

Творча концепція автора сформувалась вже на початку 1970-х років. Це стриманість та лаконізм у використанні художніх засобів, застосування традиційних ужиткових форм посуду з основним акцентом на кольоровій гамі. Так, у комплекті “Весна 1945 року” домінує яскраво-червоний колір, у наборі “Квітка полонини” – інтенсивно зелений, а в наборі “Вечірній” – поєднання безбарвного скла із насичено-бузковим.

Наступний етап у творчості художниці позначений творчими пошуками та експериментами, пов’язаними з пластичними можливостями матеріалу. Різнобарвні шматочки кольорової крихти на безбарвному склі перетворюються в мерехтливу мозаїку в наборах для крюшону, компоту, в комплекті “Курочка ряба”.29.JPG

30.JPG


Намагаючись урізноманітнити прийоми оздоблення скляних і кришталевих виробів, художниця застосовує техніки алмазного гранування та матового гравірування. У композиції “Червоні маки” стилізовані квіти на яскраво-червоних вазових формах викликають асоціації з квітучим полем маків. Оригінальністю художнього рішення відзначається композиція “Цвітіння”, яка складається з об’ємів, що нагадують пуп’янки квітів. У цьому творі автор виявляє пластичні властивості матеріалу, вдало поєднує блискучі та матові поверхні. Художньо вишукана композиція “Квіти України”. Вазові форми із прозорого безбарвного кришталю мають інтенсивний синій колір, у нижній частині форми поверхня густо вкрита різьбленим орнаментом, який переливається і мерехтить, як дорогоцінне каміння. Особливе місце у творчості художниці займає декорування виробів матовим гравіруванням.

Композиція “Колібрі”, “Золота осінь”, вази “Весна”, “Троянда”, “Цвіте калина біла”, блюда “Золоте цвітіння”, “Обереги” декоровані стилізованими зображеннями різноманітних квітів: маків, хризантем, троянд, цвіту калини, ягід і тендітних гілочок. Новаторськими пошуками позначений твір С. Голембовської “Бонсай”. Слово “бонсай” - японського походження і означає рослину, яка росте в низькому горщику або таці. Але не кожне мініатюрне деревце – бонсай. Справжній бонсай – це витвір мистецтва, скульптурна композиція, народжена справжній майстром із живих рослин. І мисткиня створила таку композицію, але з гарячої скломаси. Це невеликі за розмірами, дивовижно вигнуті деревця та квіти на прозорих, різноманітних за формою підставках. Тонке відчуття кольору, а саме: поєднання матового безбарвного кришталю з яскраво-бузковим та медово-брунатним, створило образ мініатюрного ландшафту.

Майстерно володіючи технологією виготовлення скла, С. Голембовська постійно експериментує з новими формами. У композиції “Квітка папороті – квітка щастя” художниця створила образ примарної квітки, квітки-папороті. Це прозорі та матові блакитного кольору пелюстки з яскраво-синьою центральною частиною квітки і скляні кульки, які доповнюють композицію.


27.JPG

28.JPG

С. В. Голембовська – учасник багатьох республіканських, всесоюзних і міжнародних виставок. Її твори експонувалися в Україні, Росії, Грузії, Болгарії, Югославії, Франції, Італії, Канаді, Японії, Австрії, Німеччині, Португалії, Китаї та Польщі. Твори художниці прикрашають збірки багатьох музеїв і приватних колекцій, вона – член Національної спілки художників України, з 1982 року –заслужений художник України.

Музей українського народного декоративного мистецтва.
http://www.mundm.kiev.ua


У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Ответить на тему  [ 1 сообщение ] 


Кто сейчас на форуме Совфарфор

Зарегистрированные пользователи: Google [Bot], Yahoo [Bot], Yandex [Bot] Соответствие агенту: Yandex


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Перейти:  
cron
Copyright © 2010 sovfarfor.com Форум коллекционеров советского фарфора, антиквариата и предметов старины.